W dniach od 22 marca do 4 maja 2014 roku (wernisaż 22 marca o godzinie 18:00) w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa prac fotograficznych Marzeny Wieczorek i Jakuba Malickiego pt. "Architektoniczne inspiracje".
Marzena Wieczorek pochodzi z Gdańska. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech. Oprócz zainteresowań związanych z wykształceniem oraz literaturą, malarstwem i historią sztuki - największą pasją jest dla niej fotografia. Zaczęło się od makrofotografii roślin, potem przyszedł czas na portret, architekturę i pejzaż.
Marzena Wieczorek jest laureatką wielu nagród, między innymi: Złotego Medalu - w kategorii Architektura w Trierenberg Super Circuit 2012 w Austrii - firmowanym przez Photographic Society of America, II miejsca w konkursie "D-pixx - Fotograf des Jahres 2012" i I miejsca "D-pixx - Fotograf des Jahres 2013", II miejsca w konkursie "Photograph of the jear 2012" - czasopisma Photo Answers i Practical Photography w Wielkiej Brytanii - w kategoriach "Travel" i "Black@White". Brała udział w finale "Ein Jahr in Bildern 2012" pisma Phptographie i Firmy Pentax.
Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Niemczech i w Polsce, publikowane w wielu czasopismach fotograficznych polskich, niemieckich, angielskich i chińskich.
Jakub Malicki pochodzi z Oświęcimia, gdzie ukończył szkołę podstawową i technikum. Edukację kontynuował w Chrzanowie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu, a następnie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Po ukończeniu studiów wyjechał do Londynu. W Wielkiej Brytanii rozpoczęła się jego przygoda z fotografią. Zaczynał od "street photo", potem coraz częściej w jego pracach pojawiała się architektura.
Jakub Malicki otrzymał wyróżnienie od Photographic Society of America - organizacji założonej w 1934 roku - skupiającej fotografów z ponad 60 krajów świata. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata Fotografii Artystycznej pod przewodnictwem FIAP - Fédération Internationale de l'Art Photographique. Otrzymał tytuł "The Photographic Society of London" od Michaela Pritcha - dyrektora generalnego The Royal Photographic Society - najstarszej na świecie organizacji powstałej w 1853 roku.
Z sukcesami brał udział w wielu konkursach polskich i niemieckich. Jego prace prezentowane były na łamach czasopism o tematyce fotograficznej w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także w Chinach w magazynie on-line. Swoje prace publikuje również w magazynach informacyjnych wydawanych w Wielkiej Brytanii.