10 września 2011 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury został podsumowany XV Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę" objęty patronatem prezydenta Miasta Oświęcim. Do udziału w konkursie, organizowanym przez Oświęcimskie Centrum Kultury, wpłynęły 364 zestawy prac - 176 w kategorii poezji i 188 w kategorii prozy.
Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę" cieszy się dużą popularnością wśród piszących w całej Polsce. Od wielu już lat daje możliwość wypowiedzenia się, młodzieży i dorosłym, na tematy im bliskie i ważne, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami o otaczającej rzeczywistości. Odbywa się w cyklu dwuletnim.
Prace nadesłane na tegoroczny konkurs "Pisanie dobre na chandrę" ocenili: Marcin Hałaś - kulturoznawca, poeta, krytyk literacki, Marian Kisiel - poeta, krytyk literacki i Adam Ziemianin - poeta.
Jury po zapoznaniu się z pracami poetyckimi i prozatorskimi przyznało w każdej dziedzinie: I, II i po dwie równorzędne III nagrody oraz jedno wyróżnienie w kategorii poezji i jedną nagrodę specjalną.
W kategorii poezji I nagrodę otrzymała Mariola Kruszewska (godło: Chrząszczyk) z Mińska Mazowieckiego. II nagroda przypadła Marcie Jurkowskiej (godło: Tygrysi warkocz) z Olkusza. Dwie równorzędne III nagrody otrzymały: Anna Piliszewska (godło: Sagitarius) z Wieliczki i Krystyna Szarzyńska (godło: Poszukiwacz) z Gniezna. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Zofii Staniszewskiej (godło: Po słowie ) z Mieczewa.
W kategorii prozy I nagroda przypadła Rafałowi Niemczykowi (godlo: Nimaar) z Jaworzna. II nagrodę otrzymał Karol Laskowski (godło: Pan Barszcz) z Zuboli. Dwoma równorzędnymi III nagrodami zostali uhonorowani: Alina Mendrala (godło: Piętno) z Siedlisk i Henryk Urbanek (godło: Hortus Silesiae) z Katowic.
Nagrodę specjalną otrzymał Sebastian Nieznaj (godło: Lament) z Oświęcimia.
Wybrane teksty nagrodzonych i wyróżnionych autorów zostały opublikowane w antologii "Pisanie dobre na chandrę 2011".
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.